(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Saturday, June 22
AMERICAN HOCKEY LEAGUE
9 p.m.
NHLN — Calder Cup Finals: Hershey at Coachella Valley, Game 5
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL (MEN’S)
5:30 a.m.
FS2 — AFL: North Melbourne at Melbourne
AUTO RACING
6:25 a.m.
ESPN2 — Formula 1: Practice, Circuit de Barcelona-Catalunya, Barcelona, Spain
9:55 a.m.
ESPN2 — Formula 1: Qualifying, Circuit de Barcelona-Catalunya, Barcelona, Spain
12:30 p.m.
USA — NASCAR Cup Series: Practice and Qualifying, New Hampshire Motor Speedway, Loudon, N.H.
1 p.m.
FS1 — NHRA: Qualifying, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)
3:30 p.m.
USA — NASCAR Xfinity Series: The Sci Aps 200, New Hampshire Motor Speedway, Loudon, N.H.
BIG3 BASKETBALL
1 p.m.
CBS — Week 2: Enemies vs. Ghost Ballers, Trilogy vs. Tri-State, 3’s Company vs. Bivouac, Power vs. Killer 3’s, Triplets vs. 3-Headed Monsters, Ball Hogs vs. Aliens, Tampa, Fla.
CFL FOOTBALL
7 p.m.
CBSSN — Edmonton at Toronto
COLLEGE BASEBALL
7:30 p.m.
ESPN — Men’s College World Series: Texas A&M vs. Tennessee, Finals - Game 1, Omaha, Neb.
ESPNU — Men’s College World Series: Texas A&M vs. Tennessee, Finals - Game 1, Omaha, Neb. (UmpCast)
FISHING
8 a.m.
FS1 — Bassmaster Opens: The 2024 St. Croix Bassmaster Open at Lake Eufaula presented by SEVIIN, Eufaula, Okla.
GOLF
7 a.m.
GOLF — DP World Tour: The KLM Open, Third Round, The International Golf Club, Badhoevedorp, Netherlands
1 p.m.
CW — LIV Golf League: Second Round, The Grove, Nashville, Tenn.
GOLF — PGA Tour: The Travelers Championship, Third Round, TPC River Highlands, Cromwell, Conn.
3 p.m.
CBS — PGA Tour: The Travelers Championship, Third Round, TPC River Highlands, Cromwell, Conn.
GOLF — PGA Tour Champions: The Dick’s Open, Second Round, En-Joie Golf Club, Endicott, N.Y.
NBC — LPGA Tour: The KPMG Women’s PGA Championship, Third Round, Sahalee Country Club, Sammamish, Wash.
6 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The KPMG Women’s PGA Championship, Third Round, Sahalee Country Club, Sammamish, Wash.
6:30 a.m. (Sunday)
GOLF — DP World Tour: The KLM Open, Final Round, The International Golf Club, Badhoevedorp, Netherlands
HORSE RACING
9 a.m.
NBC — Breeders’ Cup Challenge Series: The Royal Ascot, Ascot Racecourse, Berkshire, England
12:30 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MIXED MARTIAL ARTS
Noon
ESPN — UFC Fight Night Prelims: Undercard Bouts, Riyadh, Saudi Arabia
3 p.m.
ESPN — UFC Fight Night Main Card: Robert Whittaker vs. Ikram Aliskerov (Middleweights), Riyadh, Saudi Arabia
MLB BASEBALL
2 p.m.
FS1 — N.Y. Mets at Chicago Cubs
4 p.m.
MLBN — Regional Coverage: Toronto at Cleveland OR Kansas City at Texas
7 p.m.
FOX — Regional Coverage: Atlanta at N.Y. Yankees OR Milwaukee at San Diego
10 p.m.
MLBN — Regional Coverage: L.A. Angels at L.A. Dodgers OR Washington at Colorado (9:10 p.m.)
OLYMPIC TRIALS
1 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Diving, Knoxville, Tenn.
6:30 p.m.
USA — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Swimming, Indianapolis (Taped)
7 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Diving, Knoxville, Tenn.
8 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Swimming, Indianapolis
9 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Track and Field, Eugene, Ore.
RUGBY (MEN’S)
6 p.m.
FS2 — MLR: New England at NOLA
2 a.m. (Sunday)
FS2 — NRL: Canberra at Wests
SAILING
4:30 p.m.
CBSSN — SailGP: Event 12, New York
SOCCER (MEN’S)
Noon
FOX — UEFA EURO 2024 Group Stage: Turkey vs. Portugal, Group F, Dortmund, Germany
3 p.m.
FOX — UEFA EURO 2024 Group Stage: Belgium vs. Romania, Group E, Cologne, Germany
6 p.m.
ESPN2 — USL Championship: Oakland at Monterey Bay
FS1 — Copa América 2024 Group Stage: Ecuador vs. Venezuela, Group B, Santa Clara, Calif.
9 p.m.
FS1 — Copa América 2024 Group Stage: Mexico vs. Jamaica, Group B, Houston
10:30 p.m.
ESPN2 — USL Championship: Charleston at Phoenix
SOCCER (WOMEN’S)
7:30 p.m.
ION — NWSL: San Diego at Houston
10 p.m.
ION — NWSL: Angel City at Bay
SOFTBALL
1 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Alo vs. Team Mazon, Wichita, Kan.
3:30 p.m.
ESPNU — Athletes Unlimited: Team Nickles vs. Team Mazon, Wichita, Kan.
TENNIS
6 a.m.
TENNIS — London-ATP, Halle-ATP, Berlin-WTA Semifinals
6 a.m. (Sunday)
TENNIS — London-ATP, Halle-ATP, Berlin-WTA, Birmingham-WTA Finals
WNBA BASKETBALL
3 p.m.
ESPN — Los Angeles at New York
8 p.m.
NBATV — Phoenix at Minnesota
Sunday, June 23
AUTO RACING
8:55 a.m.
ESPN — Formula 1: The Aramco Spanish Grand Prix, Circuit de Barcelona-Catalunya, Barcelona, Spain
11 a.m.
USA — IMSA WeatherTech SportsCar Championship: The Sahlen’s Six Hours Of The Glen, Watkins Glen, N.Y.
1 p.m.
FS1 — NHRA: Qualifying, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)
2:30 p.m.
USA — NASCAR Cup Series: The USA TODAY 301, New Hampshire Motor Speedway, Loudon, N.H.
5 p.m.
FS1 — NHRA: The PlayNHRA Virginia Nationals, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)
6:30 p.m.
USA — NTT IndyCar Series: The Firestone Grand Prix Of Monterey, WeatherTech Raceway Laguna Seca, Salinas, Calif.
CFL FOOTBALL
7 p.m.
CBSSN — Hamilton at Saskatchewan
COLLEGE BASEBALL
2 p.m.
ABC — Men’s College World Series: Tennessee vs. Texas A&M, Finals - Game 2, Omaha, Neb.
ESPNU — Men’s College World Series: Tennessee vs. Texas A&M, Finals - Game 2, Omaha, Neb. (UmpCast)
GOLF
6:30 a.m.
GOLF — DP World Tour: The KLM Open, Final Round, The International Golf Club, Badhoevedorp, Netherlands
1 p.m.
CW — LIV Golf League: Final Round, The Grove, Nashville, Tenn.
GOLF — PGA Tour: The Travelers Championship, Final Round, TPC River Highlands, Cromwell, Conn.
3 p.m.
CBS — PGA Tour: The Travelers Championship, Final Round, TPC River Highlands, Cromwell, Conn.
GOLF — PGA Tour Champions: The Dick’s Open, Final Round, En-Joie Golf Club, Endicott, N.Y.
NBC — LPGA Tour: The KPMG Women’s PGA Championship, Final Round, Sahalee Country Club, Sammamish, Wash.
HORSE RACING
12:30 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MLB BASEBALL
1:30 p.m.
MLBN — Regional Coverage: Atlanta at N.Y. Yankees OR Toronto at Cleveland
4:30 p.m.
MLBN — Regional Coverage: Milwaukee at San Diego (4:10 p.m.) OR Minnesota at Oakland (4:05 p.m.)
7 p.m.
ESPN — N.Y. Mets at Chicago Cubs
OLYMPIC TRIALS
2 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Diving, Knoxville, Tenn.
7 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Diving, Knoxville, Tenn.
8 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Swimming, Indianapolis
8:30 p.m.
NBC — 2024 U.S. Summer Olympic Trials: Track and Field, Eugene, Ore.
SAILING
4:30 p.m.
CBSSN — SailGP: Event 12, New York
SOCCER (MEN’S)
3 p.m.
FOX — UEFA EURO 2024 Group Stage: Switzerland vs. Germany, Group A, Frankfurt, Germany
FS1 — UEFA EURO 2024 Group Stage: Scotland vs. Hungary, Group A, Stuttgart, Germany
6 p.m.
FOX — Copa América 2024 Group Stage: U.S. vs. Bolivia, Group C, Arlington, Texas
7 p.m.
FS2 — CPL: HFX Wanderers FC at Vancouver FC
9 p.m.
FOX — Copa América 2024 Group Stage: Uruguay vs. Panama, Group C, Miami
SOCCER (WOMEN’S)
1:30 p.m.
ESPN — NWSL: Washington at NJ/NY
SOFTBALL
4 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Nickles vs. Team Alo, Wichita, Kan.
6:30 p.m.
ESPNU — Athletes Unlimited: Team Mazon vs. Team Alo, Wichita, Kan.
TENNIS
6 a.m.
TENNIS — London-ATP, Halle-ATP, Berlin-WTA, Birmingham-WTA Finals
6 a.m. (Monday)
TENNIS — Eastbourne-ATP/WTA, Mallorca-ATP, Bad Homburg-WTA Early Rounds
WNBA BASKETBALL
4 p.m.
ESPN — Indiana at Chicago
The Associated Press created this story using technology provided by Data Skrive and data from Ronin Sport.
Copyright 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed without permission.